Аналітичний відділ компанії підвів підсумки первинного ринку житлової нерухомості за 1 кв. 2019 року.

03/04/2019

За результатами моніторингу ринку первинної житлової нерухомості аналітиками девелоперської компанії був сформований звіт та визначено основні тенденції:

  1. У 1 кварталі 2019 р. середня ціна по ринку зросла на $ 50 (4%) і склала $ 1 252 / кв.м.
  2. На початку року на ринок нерухомості впливали 2 макро-фактори: в очікування виборів на ринку спостерігався відкладений попит на нерухомість, зміцнилась гривня майже на 3%.
  3. Стартували продажі в 16 нових проектах (крім нових черг тих проектів, що вже давно є у продажу). Заявлений в них обсяг будівництва - близько 9,5 тис. Квартир.Для порівняння, в минулому році на ринок виходило по 10-12 нових ЖК за квартал. Обсяг пропозиції продовжує наростати, конкуренція посилюється
  4. Середня ціна на старті продажів - $ +1023 / кв.м., На 10% вище, ніж в 2018 р.
  5. Клас проектів, які вийшли на ринок у 1 кварталі 2019 - бізнес і комфорт. Намітилася тенденція, що девелоперські компанії перестають позиціонувати свої проекти як економ-клас. І економ, і економ-плюс поступово трансформуються в комфорт. Що далеко не завжди супроводжується реальним підвищенням якісних характеристик проекту.
  6. У Печерському районі столиці почалися продажі в 3-х комплексах бізнес-класу. Найбільше нових проектів стартувало в Голосіївському районі - 5. У Дарницькому та Солом'янському - по 3 проекти. У Шевченківському та на Оболоні - по 1 проекту.
  7. За такими показниками, як середня ціна по ринку в умовних одиницях, середня ціна на старті, кількість проектів, що виходять на ринок  та ін., ринок ще не досяг рівня докризового 2014 г. Але вже відновлюється, і дані показники наближаються до рівня  2014 року.