Блог
17/12/2019

ЖК Новопечерські Липки: ландшафт, який сприяє довголіттю

Вченими доведено, що наявність зелених насаджень у мегаполісах сприяє збільшенню тривалості життя населення. Здавалося б, інформація усім давно відома, але, якщо подивитися на карту сучасної забудови столиці, то не такою вже зеленою вона виглядає..Всі добре знають, до чого призводить нехтування забудовниками елементарними правилами ландшафтного облаштування житлових комплексів та організації озеленення. Там, де колись були парки, зараз розташувалися новобудови столиці. Звичайно, вирішувати питання із житловим фондом у столиці важливо, але не за рахунок здоров'я її мешканців.

Нам ще зі школи відомо, що рослини очищують повітря, яким ми дихаємо. Проаналізувавши ситуацію із рівнем загазованості сучасних мегаполісів, чи варто говорити про важливість наявності зелених зон в ЖК бізнес-класу Києва? Думаємо, що це зайве.

Підтвердженням наших роздумів можуть служити результати дослідження Барселонського інституту глобальної охорони здоров'я, опублікованого на сторінках авторитетного видання The Lancet Planetary Health. У звіті заявлено: жителі зелених районів міст живуть довше.

Вчені досліджували різні фактори, які впливають на тривалість життя людей у великих містах, зокрема: на рівень психічного здоров'я, серцево-судинних захворювань, схильності до стресу та ін.

У результаті дослідження був науково підтверджений факт – рівень озеленення є нормалізуючим фактором (так званий індекс рослинності (NDVI). Виявляється, що збільшення кількості дерев усього на 0,1 пункту за цим індексом знижує рівень захворюваності людей, що живуть у радіусі 500 метрів від зелених зон - на 4%.

Отже, щоб люди комфортно почували себе у великих містах, 20-30% від їх площі повинні займати зелені насадження.

У даному контексті хочеться звернути увагу на те, яку важливу перевагу серед інших ЖК  має комплекс «Новопечерські Липки», адже він розташований у безпосередній близькості від найбільшої зеленої зони столиці – Ботанічного саду ім. Н.Н. Гришка.

Також варто відзначити, що City One Development інвестор та девелопер ЖК "Новопечерські Липки", особливу увагу приділяє організації благоустрою зелених зон для відпочинку жителів. А вони займають третину території проекту, незалежно від класу ЖК.