Результати комісії щодо ситуації загоряння будівлі в ЖК “Новопечерські Липки”

16/10/2018

Комісія слідчо-оперативної групи Національної Поліції України та представники Державної служби з надзвичайних ситуацій завершили розслідування причин локального займання будівлі в  ЖК «Новопечерські Липки», що сталася 28 вересня 2018 року та призвела до задимлення кварталу.
В офіційному звіті огляду будівельних конструкцій в зоні спалаху, який провів Науково-дослідний інститут будівельного виробництва Мінрегіонрозвитку України, зазначено, що мінеральний утеплювач  фасаду в зоні примикання до вогнища спалаху не зазнав пошкоджень, не був ані оплавлений, ані пошкоджений під дією високої температури. Загальний технічний стан несучих залізобетонних та металевих конструкцій, а також огороджувальних конструкцій  відноситься до категорії 1 (технічного стану конструкції або будівлі в цілому, яка характеризуються відсутністю дефектів і пошкоджень, що впливають на зниження несучої здатності та експлуатаційної придатності, а також цілком прийнятний до нормальної експлуатації споруди ).
Згідно з офіційним звітом займання сталося на покрівлі одноповерхової прибудови, площа спалаху склала близько 50 м2. При розгляді можливих причин локального пожежі інспектори ГСЧС виключили версії про самозаймання та необережне поводження з відкритим вогнем. Найбільш вірогідною версією  виникнення локальної пожежі є потрапляння на покрівлю одноповерхової прибудови непогашеної цигарки та сірників. Поширенню вогню на покрівлі прибудови сприяла висока швидкість вітру.
            Служби керуючої компанії ЖК «Новопечерські Липки» діяли згідно зі штатним протоколом, відразу після виявлення задимлення повідомили про інцидент в державну пожежно-рятувальну частину. До прибуття на місце загоряння чергового караулу пожежно-рятувальної служби, була організована безпечна евакуація, доступ до пожежних гідрантів і забезпечена можливість безперешкодного під'їзду пожежного транспорту. Оперативно загоряння було локалізовано й погашено.
             В результаті спалаху ніхто не постраждав. Незначний збиток був нанесений фасаду споруджуваного багатоповерхового будинку ЖК «Новопечерські Липки». Завдяки якісним матеріалам облицювання та утеплення фасадів, що використувуються  при будівництві в ЖК «Новопечерські Липки», вдалося уникнути розповсюдження пожежі.
            У ряді ЗМІ помилково повідомлялося про займання на верхніх поверхах будинку, що будується. Дана інформація не відповідає дійсності і повністю заперечується офіційними звітами компетентних органів при розслідуванні інциденту.
            Обслуговуючою компанією спільно з ГСЧС заплановано проведення протипожежних навчань на території ЖК «Новопечерські Липки». Планується підвищити ефективність дій обслуговуючих служб при виникненні надзвичайних ситуацій, евакуації людей і забезпечення проїзду пожежних машин.